Son Zamanların Modası Stor Perdeler

Evlerimizin gizli ancak vazgeçilmez detaylarından olan perdeler, mobilyalar kadar önem isteyen eşyalardan biri. Çoğu zaman dekorasyonlarda diğer parçalar gibi öne çıkmıyor olsa da odanın havasını değiştiren modelleri ile perdeler oldukça dikkat çekiyor. Her eşyanın bir modası olduğu gibi perdelerinde modası durmak bilmeden değişiyor. Kimi zaman karışık modelli tül perdeler karşımıza çıkarken kimi zamanda stor dediğimiz, kullanım açısından avantajlı ve görsel açıdan evleri şenlendiren perde seçenekleri ile yaşam alanlarımızı süslüyoruz. Son zamanların en moda seçeneği olan stor perdelerde o kadar fazla seçenek sunuluyor ki seçim yapmak da zorlananlar için stor perdelerin gizemli dünyasını araladık…

dekomag

Sadece Güneşlik Olabilen Stor Perdeler

Stor perdeler ilk olarak güneşlik dediğimiz kalın perdelerin yerine kullanılmaya başladı. Çok fazla yer kaplamaması nedeniyle tercih edilen bu perdeler genellikle krem, beyaz gibi tonlarda tercih ediliyordu.

dekomag

Tül Perde Olarak Kullanılan Stor Perdeler

Güneşlik olarak kullanımda oldukça avantajlı bir seçenek olan stor perdelerin tül perdelerin işlevini de görebilecek ürünler olduğu fark edildi. Farklı desenlerde hazırlanan bu stor perdeler odaların konseptine uygun olarak tasarlandığı için kullanıcılara büyük bir kolaylık sundu.

dekomag

Zebra Stor Perdeler

Hem güneşlik hem de tül perdenin işlevini yüklenen ve fazla yer kaplamadığı gibi farklı desenleri de olan bu perdeler günümüzün de en sevilen ürünlerinden. Evlerde özellikle çocuk odalarında ve yatak odalarında kullanılan bu perdeler kırışma, leke tutma gibi özelliklerinin az olmasından ve kolay kullanılabilir olmasından dolayı tercih ediliyor.

Stor Perde Trendleri Harika!

Stor perde dünyasında her geçen gün yeni yeni trendler kendini gösteriyor. Özellikle son zamanlarda stor perdelerin yanlarına asılan fon perdeler ve stor perdelerin üst kısımlarına asılan fonlar dikkat çekiyor. Salonlarda taşlı stor perdeler daha sık tercih edilirken açık renklerden oluşan zebra stor perdeler bu senenin gözdesi oluyor. Japon stil fon perdelerle bütünleşmiş gibi duran storlarda saray desenlerinin olması da bir diğer ayrıntı. Mutfaklarda genellikle stor perde deseni ile aynı desende olan fon perdeler de tercih ediliyor.

 

modavemegazin

About author Tüm haberleri göster

Aysecan

Leave a Reply

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */