Naturelliğin En İddialı Hali: Taş Banyolar

Modern dokunuşlarla bezeli olan yaşam alanlarının içerisinde doğal bir köşe hazırlamak isteyenlerin tercihi haline gelen naturel alanlar, doğanın verdiği rahatlatıcı etkiyi de girdiği her ortama davet ediyor. Doğallığın en önemli parçaları ise ahşap ürünler, yeşillikler ve taş, kaya motifleri oluyor.

Taş detayların daha da öne çıktığı alanlar olan banyolar ise adeta terapi mekanları haline geliyor. Doğallığın zirvesine çıkan taş banyolar ile sizde evinize yenilikçi dokunuşlar sunmak isterseniz işte detaylar…

Kayalarla Taçlanmış Bir Banyoya Ne Dersiniz?

Taşlarla hazırlanan banyo dekorasyonlarında büyük taşlar dediğimiz kayaları kullanarak farklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Oldukça doğal olan bu banyolarda küvetin etrafını taşlarla doldurabileceğiniz gibi yavan kısmını da eski hamamlarda olduğu gibi dairesel şekilde hazırlayabilirsiniz.

taş banyolar

Duvarlarda Taş Detaylar

Banyoların hemen her yerinde taşlar rahatlıkla kullanılabilir. Bunun en güzel örneği olan duvarlarda gerçek taşları kullanabileceğiniz gibi taş görünümlü duvar kağıtları da tercih edebilirsiniz. Yüksek tavalı ve taş dizmeli duvarlar hem doğal hem de otantik duracaktır.

taş banyolar

taş banyolar

Modernliğin Taşlarla Buluşturan Banyolar!

Banyoların büyük bir kısmı modern dokunuşlarla şekillendiriliyor. Ancak siz taş banyolar ile doğal bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Banyonun bir kısmını modern bir kısmını ise taş duvarlarla hazırlayabilirsiniz.

taş banyolar

Ahşap ve Taş Uyumu!

Banyolarda taşlardan sonra doğallığı yakalayabileceğiniz en önemli ayrıntı ahşaplar olacaktır. Taş detayların çevresine ahşap eşyalar koyabilir ya da duvarları ahşap görünümünde dekore edebilirsiniz.

 Taş Zeminler Çok Doğal!

Banyolarda taşları kullanabileceğiniz alanlardan biri de zeminler olacaktır. Duvarların taş görüntüsüne eşlik edecek olan taş zeminler daha tarihi ve daha doğal bir banyo havasını yansıtacaktır.

Taş Lavaboları Unutmamalı!

Taş banyolar sadece duvarlarla ya da küvetlerle sınırlı değil. Lavabolarda da taşlarla hazırlanmış harika tasarımlar kullanılabiliyor. Oyulmuş taşlar pürüzsüz görüntüsü ile şık ve doğal bir ortam sunuyor.

Mermerler ve Taşlar İle Hazırlanan Şık Banyolar!

Taşlarla benzer özelliklere sahip olan mermerler doğallığı yakalamak isteyenler için kullanılabilecek ürünlerden. Zeminlerin mermerden duvarların ise taşlardan hazırlandığı banyolar hem modern hem de doğal bir görüntü sunuyor.

taş banyolar

Dekoratif Taşlarla Hazırlanan Banyolar Çok İddialı!

Taşlar banyonun ufak bir kısmında dahi olsa doğallığın başarılı bir şekilde sergilenmesini sağlıyor. Küvetin ve ya lavabonun etrafına dekoratif taşlar serpiştirerek de başarılı bir dekorasyon elde edilebiliyor.

Hamam Görünümünde Taş Dünya!

Taşların her yerde kullanıldığı doğru. Banyonuzda ister fıskiye bölümünü isterseniz de oturacak alanları taşlarla hazırlayabilirsiniz. Hatta banyo içerisindeki rafları da taşlarla yapabilirsiniz.

 

About author Tüm haberleri göster

Aysecan

Leave a Reply

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */