Muhteşem Bahçe Dekorasyonu İçin Fikirler

Dekorasyon dendiğinde hep evin odaları ya da balkonlar düşünülse de bahçeli evler için de dekorasyon konusu son derece önemli. Özellikle yeşil tonlarını kullanarak mükemmel bir bahçe dekorasyonu sağlamak mümkün. Konu bahçe olunca hayal gücünün sınırsızca çalıştığı bir alanda yüzlerce hatta binlerce dekorasyon örneği sunulabilir. Bahçe dekorasyon önerileri için aşağıdaki fikirlerden yararlanarak evinizin en güzel yerlerinden biri olan bahçenizi son derece şık ve dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

İşte sizler için bahçe dekorasyonu fikirlerimiz:
 Birbirinden güzel ağaç çeşitleri ile bahçenizi mükemmel bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Çınar, çam, mimoza ağacı, alacalı gelin ağacı, japonicum kurt bağı gibi birçok ağaç türü ile bahçenizi özellikle bahar ve yaz mevsiminde vazgeçilmez alanlarınız haline getirebilirsiniz.


bahcede agaclarla dekor
 Taş zeminlerle bahçenize mükemmel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Parke taşı kullanarak bahçenizin arasında şık görünümlü yürüme yolları yapabilir, hem daha kullanışlı hem de daha şık bir bahçe dekorasyonu sağlayabilirsiniz.
bahcede tas zeminler
 Sera bahçeleriniz için hem doğal bir sebze ve meyve yetiştirme alanı hem de bahçeniz için çok şık bir dekorasyon örneği olabilir. Bahçenizin büyüklüğü ile doğru orantılı bir sera bahçenize çok daha şık bir görünüm kazandıracaktır.
bahcede sera
 Ahşap yapılarla bahçenizi süsleyebilir, kulübe ya da bahçe çiti yaparak hem zengin bir bahçe görünümü yakalayabilir, hem de bahçenizdeki kullanım alanınızı daha ferah bir hale getirebilirsiniz.
bahce citi
 Bahçe dendiği zaman asla unutmamanız gereken bir ayrıntı da çocuklarınız olmalı. Bahçenize küçük dokunuşlarla çocuğunuz için uygun oyun alanları oluşturabilir, bu şekilde bahçenizi daha ergonomik bir kullanım alanı haline dönüştürebilirsiniz.
bahce icin cocuk parki
 Bahçe mobilyaları bahçe dekorasyonunda en temel unsurlar arasında yer alır. Şezlong, ahşap bahçe masa ve sandalyeleri, ferforje kanepelerle bahçelerinizi bir oda rahatlığında kullanabilirsiniz.
bahce mobilyalari
 Açık alan olması sebebiyle bahçeler güneşli havalarda biraz rahatsızlık verici mekanlar olabilir. Fakat veranda seçeneğiyle kendinize bahçe dekorasyonu konusunda hem şık bir görünüm, hem de sıcaktan korunabileceğiniz gölgelik bir alan oluşturabilirsiniz.
bahce icin veranda
 Artık günümüzde kış bahçeleri de oldukça moda. Bahçelerinizi üstü kapalı bir alan haline getirerek kış mevsiminde de yeşil alanınızdan faydalanabilir, hem de farklı ve ergonomik bir dekoratif bahçe, konusunda güzel bir adım atabilirsiniz.
bahcede kapali veranda

About author Tüm haberleri göster

Burcu

Leave a Reply

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */