Kavanozlarla Dekoratif Mumluklar Yapalım

Evlerimizde kullandığımız aksesuarların sayısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle de kendi kendimize yapabildiğimiz aksesuarların nasıl yapıldığı ve hangi ürünlerle yapıldığı ile ilgili olarak internet üzerinden sunulan bilgileri kullanan hobi severlerin yeni gözdesi hiç şüphesiz dekoratif mumluklar oluyor.

kavanoz-mumlukkavanoz mumluklar-5
Yapımı oldukça basit olan ve evlerde kullanılmayan, atılmaya yüz tutmuş ürünleri yeniden kullanmayı sağlayan mumluk fikirleri yaşam alanlarında romantik bir görüntü elde etmeyi sağladığı gibi her ortama da sıcak bir hava katmayı başarıyor. Siz de evinizde şık bir mumluk modeli denemek isterseniz buzlu cam mumluk yapımı ile ilgili detayları hayata geçirebilirsiniz.

kavanoz mumluklar-9 kavanoz mumluklar

Buzlu Cam Mumluk Nasıl Yapılır?
Buzlu cam mumluk yapmak için öncelikle bardak gibi, kavanoz gibi ya da vazo gibi şeffaf camdan hazırlanan bir ürün tercih etmeniz gerekir. Şeffaf bir çay bardağı, su bardağı, dondurma kasesi gibi çeşitli ürünleri kullanabileceğiniz bu çalışmada ufak mumlar tercih edebileceğiniz gibi kalın ve büyük mumlarda kullanabilirsiniz. Buzlu cam efekt spreyi ve kağıt yapıştırıcı da kullanabileceğiniz bu çalışmada yapıştırma şeklinde olan desenlerden ya da ip, yaprak gibi deseni çıkabilecek objelerden yararlanabilirsiniz.

kavanoz mumluklar-1 dekoratif mumluklar

Dekoratif mumluk hazırlarken kullanacağınız buzlu cam efekt spreyini kuru, temiz ve yağsız bir zemine uygulamanız gerekir. Camın üzerine kağıt bantları yapıştırarak da boşlukta kalan yerlere spreyi püskürtebilir ve kağıt yapıştırıcıyı kaldırdığınızda farklı bir desen elde edebilirsiniz.

kavanoz mumluklar-2 dekoratif-mumluklar

Kavanozlardan Çeşit Çeşit Mumluk Fikirleri
Evinizde kullanmadığınız kavanozlarınız varsa ve bu kavanozlar büyükse içine de büyük bir mum koyabilirsiniz. Dış kısmına ise boyalarla, hasır iplerle, kağıtlarla, deniz kabuklarıyla desenler verebilirsiniz. Eğer kavanozunuz küçükse ufak bir mum seçebilir ve kurdelelerle, stickerlarla çevresini süsleyebilirsiniz. Kendin yap fikirleri içerisinde kavanozların dışı kadar içi de farklı şekillerde süslenebiliyor.

kavanoz mumluklar-4 kavanoz mumluklar-7 kavanoz mumluklar-3

Bunun için seçeceğiniz kavanozların içerisine biraz çakıl taşı biraz renkli kum ekleyerek üzerine mum koyabilirsiniz. Kavanozun içini tamamen farklı bir renge boyayabilir ve mumlardan gelen ışıklara renk katabilirsiniz. Kavanozların dışına geniş ilmeklerle örülmüş örgüler geçirebileceğiniz gibi dış kısmına pullar ve simlerde yapıştırabilirsiniz. Kavanozunuza kalemle farklı desenlerde çizebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.
yaz icin mumluk pembe kavanoz mumluk kavanoz-mumluklar kavanoz mumluklar-6

About author Tüm haberleri göster

Burcu

Leave a Reply

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */