Yaza Özel Basit Dekorasyon Fikirleri

Evlerdeki havayı değiştirmek ve yaza merhaba demek isteyenler için her sene farklı farklı dekorasyon fikirleri ortaya atılıyor. Oldukça kolay olan ve herkesin kolaylıkla deneyebileceği bu fikirlerden en kolaylarını sizler için derledik. Ufak dokunuşlarla evinizi nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız işte bu yaz için kendi kendinize yapabileceğiniz harika fikirler…

renkli yastiklar

Yaza Renkli Kırlentler İle Merhaba Deyin!
Yaz mevsimi cıvıl cıvıl bir mevsimdir ve rengarenk dekorasyonların yapıldığı bir dönem olmasından dolayı evlerde yüksek bir enerji hissedilir. Canlı renklerden oluşan kırlentler dikerek sizde bu yaz evinize yepyeni bir hava katabilirsiniz. Bunun için birkaç metre kumaşa ve iğne ipliğe ihtiyacınız var. Canlı renkleri kullandığınızda evinize yaz mevsiminin coşkusunu ve enerjisini de buyur etmiş olacaksınız.

renkli kilim

Serin Zeminler İçin Kilim Yapmaya Ne Dersiniz?
Yaz ayları bilindiği gibi sıcak geçer. Ancak bu sıcaklığı en aza indirecek halı cinslerinden olan kilimler daha serin bir mekân oluşturmayı sağlar. Sizlerde döşemelik kumaşlar alarak farklı desenlerde kilim türü halılar yapabilirsiniz.

kumas puflar

Kumaşları Örerek Puf Yapıyoruz!
Yaz aylarında kullanabileceğiniz eşyalardan olan puflar için artık kumaşları saç örgüsü şeklinde bağlayarak geniş yuvarlak bir yastığın üzerine dikmeniz gerekiyor. Pufunuz hazır hem de rengârenk bir görüntüsü var.

mantar saatler

Mantar Saatler Çok Şık!
Mekânlarınızda özellikle de ofislerinizde şıklığı vurgulamak isterseniz mantar panolar üzerine farklı renklerde boyalar sıkarak desenler oluşturabilir ve saat kadranı takarak dekoratif amaçlı saatler hazırlayabilirsiniz.

masa duzenleyici

Masa Organizatörü Yapmak Çok Kolay!
Yaz aylarına özel dekorasyon fikirleri arasında yer alan organizatörler evinizin her köşesinde kullanılabilecek cinsten. Masalarınızda, dolaplarınızda ve çeşitli alanlarda tercih edeceğiniz bu organizatörler için metalden yapılmış tabak rafı alarak iç kısmına ahşap bir düzenek oturtabilirsiniz.

ahsap servis tabagi

Modern Ahşap Servis Tabakları
Yazın enerjisini barındıran kesilmiş ahşap servis tabaklarıyla hem modern hem de naturel bir sofra oluşturabilirsiniz. İster sevdiğiniz renklerde boyayın ister naturel halı kalsın her şekilde harika bir kullanım yaratıyor! Özellikle örnekteki gibi büyük yaz meyvelerinin içini oyup çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

kavanozlarla yesillik

Odalar Yeşilleniyor
Evinizin herhangi bir alanina biraz yeşillik katmak isterseniz bir ahşabın üzerine kullanmadığınız kavanozları monte ederek içerisinde minik minik yeşillikler üretebilirsiniz. Dekorasyon fikirleri olarak aklınıza gelebilecek ya da size ilham veren düşünceleri de uygulayabilirsiniz.

beyaz sandalye

Mobilyalarda Ufak Ama Etkili Değişiklikler
Boya tutabilecek plastik gibi sandalyelerinizde noktalar olacak şekilde boyayarak, sürekli kullandığınız pufların üzerine zevkinize uygun kılıf yaparak veya koltuk ve sehpa ayaklarını altın renge boyayarak şık ve yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz.
beyaz puf altin ayakli

Kaynak: www.brit.co

 

About author Tüm haberleri göster

Burcu

Leave a Reply

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */